Cacao-Trace ir unikāla, abpusēji izdevīga programma, kas balstīta uz vietējo lauksaimnieku, kakao koku audzētāju, zināšanām un kompetenci un dod viņiem iespēju būt produktīvākiem un ilgtspējīgākiem. Palīdzot lauksaimniekiem palielināt kakao vērtību un noturēt tā kvalitāti, kvalitatīva šokolāde tiks nodrošināta baudīšanai arī nākamajām paaudzēm.

Turpinot attīstīt šo programmu, mēs plānojam pakāpeniski to paplašināt- šobrīd Cacao-Trace jau darbojas Vjetnamā un Ziloņkaula Krastā (Ivory Coast) - nākotnē plānojam to realizēt arī citās Dienvidaustrumu Āzijas, Rietumāfrikas un Dienvidamerikas valstīs.

Cacao-Trace – Dzīves uzlabošana, uzlabojot praksi

Cacao-Trace tieši atbild uz ilgtspējīgākas un pārredzamākas kakao piegādes ķēdes nepieciešamību. Tā unikāli holistiskā vides, finanšu un uz cilvēku vērsto iniciatīvu kombinācija ir paredzēta, lai uzlabotu kakao audzētāju dzīvi un praksi. Cacao-Trace uzsvars uz kvalitāti, izglītību un apmācību dod lauksaimniekiem iespēju paaugstināt prasmes, lai tās kļūtu vēl produktīvākas un ilgtspējīgākas, nodrošinot, ka šokolādi varēs baudīt arī nākamajās paaudzes, mūsu bērni un mazmazbērni.

Šokolādes ražotāji un patērētāji var būt pārliecināti, ka Cacao-Trace apzīmē kvalitatīvas, izsekojamas un ilgtspējīgas kakao pupiņas. Nepārtraukti  tiek izstrādāti uzlabojumi programmā un apstiprināti ar neatkarīgiem trešo pušu auditiem.

Dod iespēju kakao audzētājiem iegūt izglītību un apmācību

Izglītība un apmācība ir Cacao-Trace darbības pamatā. Tehniskais atbalsts un sagatavošana, ko nodrošina saimniecībās un Cacao-Trace pēc ražas novākšanas centros, palīdz kakao audzētājiem palielināt gan ražu, gan pupiņu kvalitāti. Strādājot plecu pie pleca, lai palīdzētu profesionalizēt savas saimniecības vadības prasmes un vides aizsardzības paņēmienus, Cacao-Trace dod iespēju kakao audzētājiem gūt pēc iespējas lielākus ienākumus un pārvaldīt savus stādījumus ar lielāku autonomiju.

Pievieno kakao kvalitāti ilgtspējības formulai

Līdzīgi kā citas ilgtspējības programmas, Cacao-Trace veicina ilgtspējīgu piegādes ķēdi, izmantojot labākās prakses vides, finanšu un uz cilvēkiem vērstām pieejām. Turklāt tā ir arī kvalitātes zīme. Cacao-Trace komandas cieši sadarbojas ar lauksaimniekiem, lai rūpīgi kontrolētu fermentācijas un žāvēšanas procesu, kas ir būtisks solis augstākās kvalitātes kakao pupiņu nodrošināšanā. Šis atbalsts ļauj lauksaimniekiem vairāk laika pievērst rūpēm par stādījumiem, uzlabojot prasmes, produktivitāti un kvalitāti. Rezultāts ir abpusēji izdevīgs. Lauksaimnieki nodrošina labāku ražu, savukārt šokolādes ražotāji ir pārliecināti par augstākas kvalitātes pupiņām lieliskas garšas augstvērtīgai šokolādei.

Pavisam nopietni garda šokolāde no fermentācijas meistariem

Kad runa ir par garšu un garšu, Cacao-Trace šokolāde piedāvā to, kas citiem ilgtspējīgas šokolādes izstrādājumiem bieži nav. Tas ir saistīts ar programmas intensīvo koncentrēšanos uz procesu pēc ražas novākšanas un citiem faktoriem, piemēram, augsni, klimatu un pupiņu ģenētisko dažādību. Tāpat kā vīna darīšanā, fermentācija ir būtisks katras kakao pupiņas garšas potenciāla attīstības posms. Apgūstot šo procesu, tiek nodrošināts, ka tikai augstākās kvalitātes pupiņas kļūst par gardu, Cacao-Trace sertificētu, šokolādi.

Papildus bonuss, pērkot šokolādi ar Cacao-Trace sertifikātu

Pērkot Cacao-Trace šokolādes produktus, jūs atbalstāt ilgtermiņa šokolādes piegādi, vienlaikus tieši palīdzot samazināt kakao audzētāju nabadzības līmeni. Par katru nopirkto šokolādes kilogramu Cacao-Trace programma maksā “Šokolādes bonusu” lauksaimniekiem 0,10 Eiro centu apmērā. Šī vienkāršā un caurskatāmā maksājumu shēma ir unikāla ar to, ka 100% šokolādes bonuss lauksaimniekiem nonāk caur nākamās paaudzes Cacao fondu. Tas rada abpusēji izdevīgas attiecības visā piegādes ķēdē, sākot no kakao pupiņu audzētāja līdz šokolādes ražotājam un izplatītājam līdz šokolādes cienītājiem visā pasaulē.

Uzticības veidošana, izmantojot piegādes ķēdes causkatāmību un izsekojamību

Iegādājoties Cacao-Trace šokolādi, jūs palīdzat uzlabot kakao audzētāju un viņu ģimeņu dzīvi. Kontrolēta Cacao-Trace kakao atdalīšana no citām kakao pupiņām visā piegādes ķēdē - sākot no ražas novākšanas līdz pārstrādei - garantē visu Cacao-Trace kakao fizisko izsekojamību. Šokolādes mīļotāji un ražotāji var būt pārliecināti, ka ikviena Cacao-Trace kakao pupiņu piegāde ir apstiprināta un reģistrēta.