Tīrāka etiķete

Klienti vēlas zināt, ko ēd, tāpēc pievērš īpašu vērību produkta marķējumam. Klienti dod priekšroku īsam, saprotamam un lakoniskam etiķetei jeb marķējumam ar galvenokārt dabīgām sastāvdaļām un zināmiem, saprotamiem sastāvdaļu nosaukumiem.

Tīrāka etiķete

“Clean label” jeb “Tīra etiķete” ir plaši pazīstams termins, ko izmanto šajā nozarē, taču tam nav oficiālas definīcijas. Tā rezultātā dažas sastāvdaļas bieži netiek norādītas vai tiek norādītas saīsinātā, vispārinātā veidā (piemēram, “bez piedevām”, “bez konservantiem”, “bez mākslīgām krāsvielām”, “bez mākslīgiem aromatizētājiem” u. tml.).

Pastāv vispārpieņemts priekšstats, ka tīrā izstrādājuma marķējumā ir jābūt īsam un nepārprotamam sarakstam ar “zināmām” sastāvdaļām. Sabiedrībā valdošais uzskats šajā jomā pastāvīgi mainās un būtiski atšķiras dažādos reģionos un valstīs. Turklāt tīra etiķete ir mainīgs mērķis. Tādēļ mēs dodam priekšroku terminam “tīrāka etiķete”, jo tas norāda uz pastāvīgu procesu, nevis gala rezultātu.

Sastāvdaļu sinerģija

Uzņēmumam Puratos ir ievērojama pieredze maizes, konditorejas un šokolādes izstrādājumu sastāvdaļu ražošanā. Mēs varam palīdzēt izveidot īsāku un saprotamāku sastāvdaļu sarakstu gatavajai produkcijai, jo mēs lieliski pārzinām visu sastāvdaļu mijiedarbību. Piemēram, aplūkosim kēksiņu ar pildījumu. Mēs piedāvājam visas šim izstrādājumam nepieciešamās sastāvdaļas: no maisījuma cepšanai līdz pildījumam un dekorēšanas līdzekļiem. Meklējot sinerģiju starp dažādiem komponentiem, mēs garantējam mazāku skaitu sastāvdaļu, kas norādāmas marķējumā.

Tik tīrs, cik vien iespējams

Mēs varam lepoties ar milzīgu produktu klāstu, kuru popularitāte sniedzas jau vairāku gadu desmitu garumā. Piemēram, S500 ir zināms kā labākais maizes uzlabotājs. Šiem izstrādājumiem mēs piedāvājam savu standarta klāstu un tīrāka marķējuma alternatīvas. Savukārt ikviena jaunā izstrādājuma sastāvs tiek veidots tā, lai jau sākumā tas būtu iespējami “tīrs”.